Back to Question Center
0

Semalt Eksperts: aktuālās tendences acu izsekošanas tehnoloģijā

1 answers:

Atspoguļojot acu seku agrīno vēsturi un izveidotos starpposma mērķus,tā ir kļuvusi par daudzšķautņainu nozari, kas skar daudzuslauki. Lai labāk izprastu, kas ir acu izsekošana, tam vispirms jābūt visamdefinēts.

Julia Vashneva, klientu klientu sekmju vadītāja Semalt DigitalPakalpojumi, sniedz ieskatu jaunākajās tendencēs acu uzskaites tehnoloģijās, pamatojoties uz zināšanām un plašu pieredzisadarbība ar tirgus izpētes uzņēmumu CoolTool .

Acu sekošanu var definēt kā acu datu kopumu. Dati tiek savāktiizmantojot neuzmācīgas ierīces, piemēram, tālvadības vai uz galvas piestiprinātu sietu. TheNeuztraucoša ierīce izmanto kameru, kā arī infrasarkano staru avotu. Thegaismas avots ir vērsts pret aci, jo kamera ierakstīta un ierakstītaīpašības (piemēram, skolēna diametrs, mirgošanas biežums, rotācijas kustības). Kopsavilkumsdatus apkopo, izmantojot acu uzskaites analīzes programmatūru un analizējot rezultātus .

Acu izsekošanas programmatūra patlaban tiek izmantota patēriņa mārketingā un iepakošanāpētniecība, akadēmiskā, medicīniskā un uzvedības psiholoģiskā izpēte, kā arī cilvēksfaktori, inženierijas un spēļu simulācijas pētījumi un pielietošana. Kā pētniekiAtrodiet jaunus pieteikumu veidus acu uzskaites jomā, laukums ievērojami paplašinās.Pat militārais ir izmantojis acu sekošanas ķiveres cīņas pilotiem savāsarežģītāki vadošie displeji (HUD) taktiskās priekšrocības

Apspriežot acu uzskaiti, ir svarīgi izprast četras pamatnesacu kustību veidi, uz kuriem balstās acu izsekošanas tehnoloģija:

  • Sakadas..Tās tiek uzskatītas par ļoti straujām acs kustībām, kas pēkšņi maināsfiksācijas punkts. Tās var būt nelielas kustības lasīšanas vai lielu kustību laikākad paskatās ap visu istabu. Parasti tās ir refleksīvas pēc būtības, betvar izpausties arī brīvprātīgi. Visbiežāk notiek saccadic acu kustības notiek laikāindivīda miega modeļi.
  • Smooth Pursuit Movements. Daudz lēnāk nekā citas acu kustības formas, SmoothPārejas kustība ir brīvprātīga stimulu kustība fovea (neliela daļa notīklene, kur redzes asums ir visaugstākais). Personai ir brīvprātīgaspēja izsekot vai ignorēt stimulus. Ir apmācīti cilvēkikas spēj veikt vienmērīgu vajāšanu bez stimulējošo faktoru klātbūtnes (kustīgais mērķis)
  • .
  • Vergences kustības. Atšķirībā no cita veida acu kustībām, kamēr abas acis pārvietojasvienā virzienā, svārstību kustības ir disjunctive. Katras redzes līnijasacs var redzēt objektu, kas ir tuvu vai attālumā. Skolēnssašaurinājums tādējādi palielina uztveres lauku un pastiprina fovea (tīklenes) tēlu.
  • Vestibulo-acu kustības. Galvas kustības kompensācija, vestibulo-acuacu kustības palīdz stabilizēt ārējo impulsu vizuālos attēlus. Tīklenevirsma kompensē attēlu "slīdēšanu", nosakot pārejošas izmaiņas (galvas kustība)tādējādi koriģējot acu kustības. Kompensācijas korekcija irdiezgan lēns, sakarā ar galvas kustībām, kā arī maņu reakciju

Kas piemēro acu izsekošanu

Katru dienu tiek izmantotas acu izsekošanas programmasjauni radoši veidi. Kad cilvēks domā par to, cik ikdienā cilvēks izmanto acis, tas nav brīnumstā apkopotā informācija ir noderīga gandrīz visās nozarēs. Viena no šādām nozarēm ir tirgus izpēte.No acu uzskaites pētījuma iegūta informācija ir izmantota iepakojuma dizainā, kā arī reklāmās .

Profesionālais sports ir izmantojis acu uzskaites tehnoloģiju, lai uzlabotu tosportista sniegums, apvienojot biomehānisko, fizioloģisko un uzvedības modelidati, lai nodrošinātu mērīšanas instrumentu individuālam uzlabojumam. Uzvedības un neirozinātņu speciālisti ir izmantojuši acu izsekošanas tehnoloģijuvērtējot lasīšanas prasmes, disleksija, mehāniskā darbība, kā arī dzirdes traucējumiun attēlu apstrāde. Izmantojot uz ekrāna balstītu vizuālo stimulāciju un galvas kustībubezmaksas izsekošanas ierīces, pētnieki ir atraduši jaunus veidus, kā novērtēt un novērtēt undeficīta mehāniskās funkcijas, kā arī izmantojot taktilās pieejas individuālo trūkumu novēršanai .

Jauna acu izsekošanas zona ir pētījumi, kas balstīti uz skatienu. Pētnieki ir attīstījušieskas var mainīt mijiedarbību starp cilvēku un datoru. Thepētniecība koncentrējas uz acu izmantošanu, lai kontrolētu datora kursoru..Tā vietāizmantojot peli, prieka stick vai rakstot planšetdatoru, lietotājs kontrolē datora darbībasizmantojot acu kustību un mirgo.

Tiks precīzi izskaidrots, kā acu sekošana darbojas kopējai nespeciālistaine tik vienkārši termini. Acu izsekošana kopš tā sākuma ir izmērītaun novērtē indivīda vizuālo uzmanību. Šādas uzmanības novērtēšanai ir vairāki veidi, bet visbiežāk tā ir neiejaukšanās metode .

Neuzsūcošs attālo acu izsekošana

Neuzsūcošais attālināto acu izsekošanas pamatkoncepts ir skolēnu centra radzenesrefleksija (PCCR). Šī koncepcija izmanto attālo gaismas avotu, lai apgaismotuacs, kura intern izraisa refleksus un ļauj kameras ierakstīšanas sistēmaiuztveršanas attēlveidošanas dati. Ieraksta ierīcē (kamerā) uzņemtais attēls identificēdažādas refleksijas starp skolēnu refleksijām un radzeni. Tiklīdz informācijatiek uztverts leņķveida vektoru aprēķinu tabula tiek izmantota, lai veidotu noteiktu ģeometriskoatstarojošas īpašības, kas ir pamats skatu virzienam .

Atkarībā no izmantotās acu zīmēšanas programmatūras, redzes virziena aprēķinspieļauj dažādus attēlu apstrādes algoritmus, kā arī acu 3D modeļussaistībā ar skatienu. Ar diezgan vienkāršiem vārdiem, process reģistrēacu trajektorijas kustības, novērtē acu pamatu pamata principus, koncentrējas uz punktuno skatiena parametriem un izveido datu apkopojumu, ko analizē, sniedzotgala lietotājam specifiski interpretācijas dati un rezultāti. Rezultāti var izmērītkaut kas veido darba ņēmēja uzmanības loku, fiksāciju uz konkrētu objektu. UzTālāk paskaidrojiet, ka procesa piemērs ir šāds:

  • Eye tracker pētnieks vēlas noteikt konkrētus attēlus datorā(piem., tirgojamu produktu). Uz produkta ir identiski attēlidatora ekrāns ar dažādām variācijām (krāsa, izmērs utt.) pētnieksvēlas, lai noteiktu, kurš no attēliem ir vērsts uz datora lietotāju (kāds irsavukārt varēs noteikt, kurš produkta attēls ir estētiski pievilcīgslietotājam). Eye tracker sistēmas procesā ietilpst reģistrēšanas sistēma,projektors un virkne sarežģītu algoritmu. Sākotnēji projektors izveidoinfrasarkanais gaismas attēls acīm. Tālāk notiek kameru ierakstīšanas sistēmavairāki augstas izšķirtspējas attēli ar lietotāja acu zīmējumu (piemēram, no kuriemekrānā redzamie attēli tiek fokusēti uz).
  • Attēlu apstrādes algoritmi (konkrēti, acu uzskaites programmatūra specifiskauz attēlu uzskaiti) identificē konkrētas lietotāja acu detaļas un atspoguļomodeļi. Visbeidzot, pamatojoties uz apkopoto attēlu detaļas programmatūruaprēķina acu izvietojumu un skatienu punktus. Tad šie dati tiek interpretētipar kuru no attēliem datora ekrānā lietotāji ir fokusējušiuzmanību pievēršot (tādējādi pētnieks var noteikt, kuri no tirgojamiem produktiemīpaša gala lietotāju grupa ir koncentrējusies uz).
  • Tā kā acu izsekošanas tehnoloģijas joma paplašināsies dažādās jomās, rodas jautājumipar tās efektivitāti, kā arī bažām par precīzu datu iegūšanu. Par šādubažas ir par to, vai mirgojošs efekts ietekmē acu izsekošanas rezultātus..Kā mirkšķinās cilvēksacis ir piespiedu darbība, to parasti nevar kontrolēt. Ar cieņuacu izsekošanai, šķiet, ka acu biezums un radzene ir bloķēti, kad acu plakstiņuaizveras Tā kā acu uzskaites datu apkopošanā ir vajadzīgi dati par radzenes atspoguļojumu,galīgo rezultātu analīzes laikā trūkstošos datus iekļaujvai nu manuāla ekstrakcija, vai automātiska ekstrakcija, izmantojot acu uzskaites programmatūru.Lai gan datu iegūšana var nebūt 100%, tā ir pietiekami tuvu, lai izdarītu precīzus secinājumus par datiem.

Vēl viens jautājums rodas par to, vai galvas kustība ietekmē acu izsekošanurezultātus? Galvas kustība acu izsekošanas sesijā ir viens no faktoriem, kasvar izkliedēt rezultātus, jo tam var būt galīga ietekme uz skatiena precizitātidatus. Risinot galvas kustības problēmu, vairāki optiskie sensori undatu vākšanas kameras atrodas centralizēti lietotāja diapazonālai izveidotu "stereo datu apstrādes" veidu, kas palielināshorizontālais redzes diapazons. Vēlreiz, tāpat kā mirgo, acsizsekošanas programmatūra ģenerēs shēmu, kas tiks ņemta vērāvestibulo-acu (galvas) kustības un attiecīgi pielāgotu galīgos interpretācijas datus.Galīgajos rezultātos nav iespējams koriģēt, ja acu sekotāju lietotājspagriežas galvu uz sāniem, rada ātru un ātru galvas kustību vaiir ārpus optisko sensoru un kameru diapazona .

Apspriežot acu sekotāju tehnoloģiju, ir viens jautājums, kas vienmēr šķietrodas acu izsekošanas iekārtu precizitāte un precizitāte (optiskaissensori, kameras utt.), kā arī datu interpretācija (programmatūras) analīze.Šīs bažas ir risinājušas dažādi acu uzskaites uzņēmumikuri ir izstrādājuši mērīšanas standartus, lai nodrošinātu vislabāko precizitātiiespējams. Monokulārais precizitātes standarts sinonīmi pārbauda katru acu iekšālai noskaidrotu atsevišķu acu darbības precizitāti. PretstatāBinokulārās precizitātes pārbaudēm, kas vienlaicīgi pārbauda abas acis (biežiuzskatīja normu attiecību).

Acu izsekošanas nākotne

Apraksts Moteta precizitāte tiek uzskatīta par ideālu testēšanas stāvoklikā pamats visu citu precizitātes rezultātu mērīšanai. Precīza izteiksmeskatu leņķi pārbauda redzes leņķi, kas ir galvenā sastāvdaļaacu izsekošana Mainīgā apgaismojuma precizitāte ir tests, kas izmanto četrusapgaismojuma kritēriji, ieskaitot jaunās zināšanas un fona inversiju(iejaukšanās). Mainīga galvas stāvokļa precizitāte, kas ņem vērāgalvas kustības acu izsekošanas procesā. Katrs no šiem indivīdiemtestēšanas standarti kopā ar iekārtu kalibrēšanulai saglabātu visprecīzākos acu izsekošanas rezultātus .

Joprojām ir tie kritiķi, kuriem ir bažas, ka acu sekošana ir taisnībajauna tehnoloģija. Kritiķi ir izteikuši bažas, ka tehnoloģija varļaunprātīgi izmantoti un / vai testēšanas rezultāti ir kļūdaini interpretēti. Kā tehnoloģijair kļuvis arvien sarežģītāks un rezultāts ir vairāk definēts,kritiķi, šķiet, ir maz un tālu starp. Acu sekošanas tehnoloģija ir bijusiko izmanto, lai atklātu smadzeņu traumas un satricinājumus, izglītībā tiem, kam irlasīšanas traucējumus un gandrīz visās iedomājamās jomās.

Acu uzskaites tehnoloģiju nākotne, šķiet, jau ir šeit..Mobilais tālrunistālruņa acu izsekošanas tehnoloģija jau ir sākusies. Samsung Corporationir ieviesusi mobilo tālruņu līniju, kas apturēs priekšējo skaņukad lietotājs izskatās prom. Samsung un citi mobilo tālruņu uzņēmumi irieviešot biometrisko varavīksnenes atpazīšanas telefonus, kas tiks atbloķēti pēclietotājs skatās mobilā tālruņa ekrānā .

Autobūves nozare ir attīstījusies acīsizsekošanas uzraudzības sistēmas, kas var noteikt, kad vadītājs kļūst miegainstādējādi samazinot nelaimes gadījumus. Attiecīgi nākotnes automašīnas var būt aprīkotas ar acimodeļa uzraudzības ierīces, kas var mainīt braukšanas modeļus, skatot tosvadītājs un apkārtējā vide (lietus segums, sniega apstākļi utt.).Acu sekošanas tehnoloģija ir ieviesta virtuālās realitātes spēļu pasaulē.VR sistēmas izmanto šo tehnoloģiju, lai animētus objektus ar acu kustību.Medicīnas jomā, acu izsekošanai izstrādātie panākumi ļausatklāt sākotnējās insultu vai lēkmju pazīmes.

Ir daudz problēmu, kas skar acu izsekošanas tehnoloģijujo tas pārvietojas ikdienas dzīves galvenajā virzienā. Acu sekošanas atpazīšanaprogrammatūra joprojām ir atšķirīga no vienkāršas acskustība (uzmanības novēršana pret nodomu). Citi apsvērumi, kas jārisinaietver redzes izkropļojumus, acu deformācijas un uzmanības novēršanas gadījumus. Kā acsizsekošanas uzraudzības iekārtas izmanto infrasarkano staru iedarbību uzacis, nav bijis pietiekami daudz pārliecinošu pētījumu par ilgstošu vai atkārtotu iedarbību kaitējošo iedarbību .

Piemēram, mēs Semelt Digital Services sadarbībā cieši sadarbojas CoolTool tirgus izpētes uzņēmums, kas nodrošina pilnīgu aciizsekošanas tehnoloģija kopā ar citiem klientu uzvedības izsekošanas paņēmieniemkompleksam mārketinga pētījumam. Faktiski šim uzņēmumam irlieliska svina paaudze un augsts pieprasījums lielā mērā ir saistīts ar interesino auditorijas uz tehnoloģiju. Patiešām, acu izsekošana ļauj jumslai pārbaudītu īpašas reakcijas uz jūsu mārketinga aspektiem,kas atšķiras no tradicionālajiem patērētāju apsekojumiem. Tas izraisa aliela popularitāte acu izsekošanas tehnoloģijas mārketinga jomāun šī tendence pieaug.

Visbeidzot, acu izsekošanas tehnoloģijair šeit palikt. Šī tehnoloģija tiek iekļauta mūsu ikdienas dzīvē, un tā tiek pieņemtašķiet plaši izplatīts. Tiklīdz notiek norises un uzlabojumi, acu sekošanaturpinās paaugstināt tehnoloģiju izmantošanu, lai automatizētu parastās ierīces unmedicīnisko un / vai psiholoģisko noviržu atklāšana (un tas ir tikai sākums)acu izsekošanas tehnoloģijas nākotne neaprobežojas tikai ar individuāla pētnieka iztēli,tās praktiskais pielietojums mūsu dzīvē ir bezgalīgs Source .

November 27, 2017